آسانژ: فیس‌بوک، توئیتر و گوگل؛ سه همدست سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی آمریکا
نوشته شده توسط حامد کوهستانی در ساعت 01:19 ب.ظ

آسانژ: فیس‌بوک، توئیتر و گوگل؛ سه همدست سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی آمریکا

جولیان آسانژ، موسس پایگاه ویکی‌لیکس گفت: شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک و توئیتر ابزار سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا و گوگل همدست آژانس ملی امنیت آمریکا است.

نسیم نوشت: جولیان آسانژ در گفتگو با خبرنگار فرانس بیست و چهار گفت: شمار قابل ملاحظه‌ای از حساب‌های کاربری توئیتر که ده‌ها هزار مشترک آنها بودند بسته شدند که از این جمله می‌توان به آنونیموس سوئد اشاره کرد. فشارها بر توئیتر برای بستن حساب‌های کاربری مشکل‌ساز از لحاظ سیاسی، افزایش یافته به طوری که این مسئله به امری رایج تبدیل شده است. این مسئله‌ای جدی است زیرا در غرب توئیتر از روش‌های ارتباطی بسیار مهمی برای برخی از کاربران به شمار می‌رود. اگر شما 70 هزار مشترک داشته باشید که به علت فشارهای سیاسی از دست بروند افرادی که این فشارها را کنترل می‌کنند می‌توانند صداهای معترض را خاموش کنند
 

 

وی همچنین اضافه کرد: فیس بوک بخش قابل ملاحظه‌ای از اطلاعات را به بهانه امنیت بین المللی در اختیار سازمان‌های اطلاعاتی گذاشته است. به نظر نمی‌رسد که فیس‌بوک در برابر این فشارها مقاومت کند. این یکی از رام‌ترین سازمان‌ها در برابر عوامل اطلاعاتی است.
خبرنگار فرانس بیست و چهار که با آسانژ ملاقات کرده است گفت آسانژ می‌گوید من به نوعی در زندان هستم. اگر وی پایش را از سفارت اکوادور بیرون بگذارد بازداشت می‌شود و به سوئد مسترد خواهد شد. یک دستگاه کامیون پلیس انگلیس به طور مستمر در برابر سفارت اکوادور مستقر است و به دستگاه‌ها و تجهیزات ماهواره‌ای مجهز است و به گفته جولیان آسانژ همه مکالمات او را شنود می‌کند.
خبرنگار فرانس بیست و چهار ادامه داد: آسانژ حملات تندی به فیس‌بوک، توئیتر و حتی گوگل می‌کند و گوگل را همدست آژانس ملی امنیت آمریکا معرفی می‌کند.
وی اینترنت را در کنترل آمریکا دانست و گفت به محض آنکه مقررات اینترنت در آمریکا تغییر می‌کند، اینترنت سراسر جهان پیامد آن را متحمل می‌شود.

»